V této době není nic neobvyklého, že mají lidé půjčku, hypotéku nebo předmět na leasing. Čím je to způsobeno? Pravděpodobně tím, že jejich příjmy nejsou tak vysoké (a tím pádem nemají našetřený potřebný obnos finančních prostředků), aby si mohli daný předmět pořídit za své vlastní finanční prostředky.
bílá chalupa.jpg
Rozdílem mezi hypotékou a běžnou půjčkou je úroková sazba, která je u běžné půjčky vyšší. Hypotéka je účelová (půjčka, která je poskytována na bydlení). V současné době je velice rozšířená Americká nebankovní hypotéka. Úrokové sazby jsou nižší než u normální půjčky- což je výhodou.
V současné době jsou také velice rozšířené mikropůjčky (což jsou půjčky, které mají většinou splatnost měsíc a jsou to nízké částky, bohužel mají nesmyslně vysoké úrokové sazby a nevyplatí se).
Lidi si půjčují z nejrůznějších důvodů- občas bývají důvody nepochopitelné pro lidi v jejich okolí- například když si půjčí mnoho peněz kvůli drahé dovolené nebo drahým vánočním dárkům (zkrátka když se zadluží kvůli věcem, které vlastně vůbec nepotřebují.
Bohužel ale většina lidí, kteří finanční prostředky potřebují díky finanční tísni, do které se dostali, si nepůjčí, protože se bojí že například přijdou o střechu nad hlavou. Existují však hypotéky, u kterých takové riziko není – což je uvedeno ve smlouvě, která musí mít písemnou podobu.
stařena na poušti.jpg
Závěrem napíši jen to, že je v dnešní moderní době ve smlouvě mnoho odstavců, kterým někteří lidé, kteří o půjčku žádají, vůbec nerozumí, podepíší a v budoucnosti jsou nemile překvapeni. Právě z tohoto důvodu je nutné podepisovat jen smlouvy, kterým doopravdy rozumíte. Ve chvíli, kdy nejste zrovna právník, tak není od věci právníka požádat o pomoc, protože je to ten nejlepší způsob, jak předejít nepříjemnostem v budoucnosti.