Když se řekne zábavní park, tak mnohým v hlavě vyskočí Disneyland. Jeho návštěva může být určitě snem mnoha dětí a dnes lze jeho odnože navštívit i v Evropě, nemusí se rovnou létat do USA. Ale není třeba vůbec opouštět hranice naší republiky, chcete-li se s dětmi dobře pobavit. Spousta zábavních parků a center vyrostla a stále vyrůstá i u nás a jejich návštěva vás určitě nezklame. Jejich výhodou je, že nabízejí zábavu opravdu pro celou rodinu. Tudíž i pro hravé rodiče a potomky různého stáří. A klidně v nich můžete strávit celý den a navštívit je i několikrát ročně, určitě se vám neomrzí. Ať už tam vyrazíte s kamarádkami s dětmi nebo s manželem, či babičkou. Jediné, co potřebujete mít na své straně, je počasí. Za deště si venkovní zábavu neužijete a většinou se parky i zavírají.

kolotoč

Kam se vydat?

Záleží, v jaké části republiky bydlíte, ale všude nějaký ten park najdete. Jmenujme si alespoň některé a v případě plánování výletů využijte internet, kde najdete odkazy jak na otevírací dobu, tak na ceny a typ a popis atrakcí. Věnujeme se zde ale jen venkovním parkům, existuje samozřejmě i velká řada vnitřních zábavních center a dinoparků.

·         Zeměráj
Přírodní park u Orlické přehrady, kde můžete plnit různé úkoly a hry.

·         Mirákulum
Zábavně-naučný park v Milovicích nad Labem. Se zvířaty, dřevěným hradem, bludištěm, lanovým parkem a mnoha dalšími atrakcemi. Zábava na celý den, ale vhodný pro děti nejdříve od školkového věku.

·         Šťastná země
Areál v Karlovicích s lanovým centrem, mnoha hřišti, mlhovištěm a sochami ze slámy nadchne malé i velké.

·         Permonium
Ráj permoníků v areálu Strojíren Oslavany. Největší nadzemní bludiště v ČR s pralesem, sopkou a štolami.

·         Duhový park
Zážitkový park u Třebovle s mnoha nafukovacími atrakcemi a stany. Děti sbírají samolepky od maskotů parku.

autíčka

·         Fajn park
Nový zábavní park u Chlumce nad Cidlinou, kde najdete atrakce již pro děti od 1 roku a jehož součástí je i dinopark a hmyzí svět, můžete zde krmit kozy a projít se po bosé stezce, zajezdit si v autech, osvěžit se v mlhovici, shlédnout divadelní představení pro děti a mnoho dalšího. Eden den na návštěvu je málo.