Vánoce se nekompromisně blíží a v mnoha oknech na ulicích můžete již spatřit různá světla, hvězdy a jiné vánoční dekorace – i lampy v ulicích a budovy začínají být ozdobené všelijakými světýlky. Na náměstích se konají vánoční trhy – odevšad na Vás dýchá vánoční atmosféra, jen doma to však ještě působí jaksi fádně? Chtěli byste svůj domov naladit na přicházející Vánoce, ale nevíte, jak to udělat? Nezoufejte – v tomto článku Vám přinášíme několik tipů, jak na to.

dekorace na vánoční stromeček

Začneme tím asi nejdůležitějším, a to sice stromečkem. Nemusí to však nutně být ten nudný zelený plastový – můžete využít kupříkladu i různobarevné stromečky, či si dokonce pořídit ten živý. Uděláte tím vlastně i něco pro přírodu, v intencích zero waste. Navíc také není nutné používat stále stejné staré ozdoby, můžete si nakoupit i různé nové a originální – velký výběr všelijakých netradičních ozdobiček na stromeček můžete pořídit kupříkladu v obchodu Nanu Nana či Tiger.

 

Ke správné vánoční atmosféře nesmí chybět ani svíčky – pořiďte si nejlépe ty ve vánočních barvách, tedy červené, zelené, zlaté, stříbrné a bílé. Plusovým bodem je to, pokud seženete svíčku s nějakou typickou vánoční vůní, jako je například jablko se skořicí, nebo si můžete rovnou koupit vánoční františky /či vonné tyčinky, které fungují na podobném principu jako zmíněné františky/.

vánoční věnec

Další nezbytnou součástí je určitě vánoční věnec – můžete si sice koupit věnec již hotový, ale daleko hezčí je, když si takový věnec vyrobíte sami. V různých obchodech je určitě možnost sehnat pěnový/proutěný základ na věnec, do kterého můžete zapíchat a zamotat různé větvičky, jehličí, ozdoby a svíčky. Při vyrábění věnce Vám bude užitečným pomocníkem určitě lepicí pistole.

 

Nakonec další neméně důležitá součást vánoční atmosféry – světýlka! Můžete je dát jak do oken, tak i třeba na zeď a na postel – dbejte však na to, aby Vám světýlka nesvítila v místnosti, kde spíte /nebo aby alespoň nesvítila v době, kdy spíte/, je totiž možné, že by Vás mohla rušit.