Socialismus byl svérázný státní systém, ale musíte uznat, že měl nejen své stinné stránky, ale i jisté výhody. V této době totiž bylo zvykem vyrábět a dodávat na trh tzv. sektorový nábytek. Šlo o nábytkové stavebnicové sestavy několika typů bloků, z nichž jste poskládali celou nábytkovou stěnu v obývacím pokoji, v ložnici, v dětském pokoji atd. Nábytek sice připomínal skládačku, ale šlo o trojrozměrné komponenty, které se spojovaly pouze vodicími šrouby. Sestavit jej dohromady zvládly i starší děti.

kuchyňská linka

Jak šel čas, výrobci nábytku se čím dál častěji potýkali s nedostatkem skladových prostor, anebo za ně museli platit čím dál vyšší nájmy, a tak se nábytek postupně začal vyrábět jako komplexní stavebnice. Tentokrát již nikoli 3D, ale pouze 2D. Veškeré díly jsou dnes vyskládané v kartonových krabicích, které nezaberou ve skladu tolik místa, ale o to větší problém má koncový zákazník. Ten je nucen si nábytek smontovat sám v mnohem složitějším módu, a ne každý to dokáže.

ramínka ve skříni

Montáž nábytku, zakoupeného ve většině specializovaných obchodů, vyžaduje manuální zručnost, někdy i speciální nářadí, předvídavost a dobrou intuici a v případě, že je špatně srozumitelný návod, i schopnost improvizace. Může se tedy stát, že vám dovezou namísto nábytku do ložnice dvacet papírových krabic, vy je postupně rozbalíte, vyvalí se na vás hromada desek a prkének, a budete u toho stát jako opaření.

Nezoufejte a nepropadejte panice. Pomoc máte takřka na dosah ruky, montáží nábytku v Praze se dnes zabývá mnoho stěhovacích firem, které řeší i velmi složité nábytkové sestavy. Mohou vám i přemístit vestavěnou skříň na míru a přizpůsobit ji novému prostředí (pokud je to technicky proveditelné). K montáži nábytku není podmínkou žádné stěhování, stěhovací firma potřebuje pouze přístup k jednotlivým komponentům a dostatečně velký prostor, kde se bude nábytek sestavovat.