Vždy, když se dívám na nějaký starší film, musím tak trochu herečkám závidět. Všimli jste si někdy, že ráno vstanou z postele a už jsou dokonale nalíčené? A ty rudé rtíky, to je teprve nesmysl. Pokud by si šla lehnout takto nalíčená žena, tak ráno nepozná ani sebe a ani povlečení.
o   Musím uznat, že představa je to lákavá.
o   Ráno vstanu a už jsem hezká.

Ale tento problém přeci lze vyřešit. Stačí navštívit nějakou kosmetičku a nechat si udělat permanentní líčení. Takto si mohu nechat upravit rty, obočí a oční víčka. Probíhá to jako klasické tetování. Jedná se o vpravení speciálního inkoustu do spodní vrstvy kůže. Jestliže máte mastnější pleť, bude se Vám barva ztrácet už po dvou letech. Jinak může vydržet i pět let.

Místo krásy jedna velká opuchlina

Je to opravdu lákavé. Jenže vše má své pro a vše má své proti. A v tomto případě je těch proti asi více. Dermatologové varují před alergickými reakcemi a dalšími komplikacemi, které mohou vzniknout neodborným zásahem. Můžete tedy skončit ne jako krásná žena, ale jako někdo, kdo prožil týden v deštném pralese, kde ho pokousaly nějaké potvory. Známý dermatolog John Hashey tvrdí, že viděl tisíce obličejů, které byly zničeny neodborným permanentním líčením. A nejen v Americe, ale i v Česku.

Někdy se otoky vstřebají a nenechají žádné památky, ale někdy přetrvá problém navždy. Je to také způsobeno tím, že tetovací přístroj si může koupit prakticky kdokoliv a pak si zařídit salón.
·        Je tedy potřeba si nejprve zjistit, jestli člověk, který mi bude píchat jehly do obličeje, má nějaké zkušenosti.
·        Pokud přijdete do tetovacího studia a kosmetička Vám nepoloží zásadní otázku, která se týká Vašich alergií, je potřeba zpozornět.
·        A jestliže není schopná zodpovědět, jaké je složení pigmentů v barvách, které na Vás hodlá použít, je potřeba prchnout.