Naše planeta je krásná a je to domov pro miliony ba i miliardy živočichů. My se k ní ale bohužel podle toho nechováme a neustále ji jen bezohledně škodíme a postupně ničíme. Tomu je třeba udělat jednou pro vždy konec a začít se chovat tak, jak si to naše matka příroda zaslouží. Někdy stačí opravdu málo a přinese to růže. CO můžete dělat vy pro lepší životní prostředí nás všech? To je jednoduché! Možností je totiž opravdu několik:

sáček

  • Třídění odpadu. Toto je asi taková nejprimitivnější věc, kterou naštěstí už v dnešní době řada rodin s přehledem vykonává. Zamezí se tak zbytečnému plýtvání a podpoříte tím poctivou recyklaci plastů a ostatního odpadu.
  • Nakupování v bezobalových prodejnách. Toto je něco, co prožívá v posledních letech opravdový průlom. Je to jednoduché a chce to jen chvíli, abyste si zvykli na jiný způsob nakupování. Vezměte e si s sebou svoje nádoby nebo třeba sáčky s klopou, do kterých si sami odměříte nejrůznější plodiny – luštěniny, hygienické přípravky (aviváže, prací prášky apod…) a mnoho dalšího…
  • Zkuste takzvaný zero waste život. Jak už název prozrazuje – jedná se o životní styl, kdy opravdu ničím neplýtváte a všemu najdete tak nějak ještě další využití. Je to někdy opravdu náročné, zvláště pro ty z vás, kteří bydlí ve městě a nemají tedy tolik možností jako lidé na vesnicích. Především by se však nemělo plýtvat energií, vodou a jídlem. Uvědomte si totiž, že to co je pro nás naprosto běžné, tak je pro někoho na této planetě něco nadstandartního a nedostatkového.

sáček s klopou
Je důležité se zamyslet každý zvlášť za sebe a sáhnout si do svědomí, zdali děláme opravdu všechno, co je v našich silách proto, aby se nám tady na té naší modré planetě krásně a ještě řadu let žilo. Není to totiž vůbec žádná samozřejmost a my bychom rapidně se zhoršující stav na světě neměli podceňovat a začít pro jeho změnu a zlepšení podnikat aktivní kroky.