Optimalizace pro vyhledávače pro každou společnost i druh webu má svá specifika. WordPress je možností, kterou si oblíbilo mnoho podnikatelů, ale i živnostníků a freelancerů. I zde se musíte soustředit na to, aby stránku uživatelé i vyhledávače co nejsnadněji našli. Jak na SEO pro WordPress poradí SEOlight. Jde o specializovanou agenturu, která se vám postará o kompletní správu webu.
pracovní prostor copywritera

1. Plugin

Základní optimalizace bohužel u těchto stránek není možná, ale z toho důvodu jsou tu pluginy. Jejich instalace pomůže se SEO a budete tak moci mnohem lépe komunikovat se svými klienty. Rozhodně na ně nezapomínejte, protože bez nich optimalizaci vůbec nezvládnete. Existuje jich celá řada, ale nejčastěji jsou používané tři, a to:

  • All in one pack,
  • Ultimate,
  • Yoast.

2. ALT

Zkratka ALT znamená „Alternativní text“. Ten byste nikdy neměli zapomenout vyplnit, protože se jedná o informaci sloužící uživatelům i vyhledávači. V případě, že nastane chyba a nebudete se moci zobrazit obrázek, který jste vložili, objeví se právě ALT. I bez obrázku se tak všichni dozví, o co se jedná. Pro Google je to další způsob, jak zjistit obsah stránky.

3. URL

Ve WP máte jednoduchou možnost, jak URL vyplnit. Ideální samozřejmě je, když má stejný název jako např. článek, který publikujete. Pokud je ale název příliš dlouhý, bude to zapotřebí do URL trochu upravit a zkrátit. Na první pohled by z něj mělo být jasné, o čem se lidé dočtou, neměl by být příliš dlouhý a zároveň by se neměl shodovat s již existujícími URL adresami.logo wordpress

Bonus tip: To nejdůležitější nakonec

Možná to, co byste měli udělat jako první je přesvědčit se, zda máte povolené indexování pro vyhledávače. Nemělo by se to stát, protože v tom případě vaši práci jednoduše nikdo nenajde. Budete se spoléhat jen na linkbuilding, což je důležitý nástroj, ale rozhodně nestačí. Tak si na to nezapomeňte dát pozor.