Chtěli byste se začít angažovat ve světe krypto měn? Chtěli byste nějaké virtuální mince vlastnit? Máte prakticky pouze dva způsoby, jak k nim přijít, buď je můžete jednoduše nakoupit na burze, anebo je začít těžit. Nákup na burze je vhodný zejména pro ty, kteří chtějí pouze jednorázově nakoupit a dále obchodovat nebo takzvaně držet a čekat na výrazný skok. Pokud se však chcete angažovat o něco více a zvětšovat své jmění každý den, tak pro vás bude vhodný právě mining. Co je to a jak na to?

mobil a bitcoin

Mining neboli těžba je metoda, kdy získáváte krypto měny tím způsobem, že ověřujete jednotlivé transakce. Je to tedy způsob, jak k nim přijít i bez toho, abyste museli investovat reálné peníze a vlastně je za ně vyměnit, řekněme jako ve směnárně. Takto budete získávat další a další mince každým dnem, pokud se tedy položíte do intenzivní těžby.

Miner je základním vybavením

Pokud se vám tato myšlenka zalíbila a rádi byste začali těžit, tak budete potřebovat nakoupit potřebné vybavení. Naprosto zásadním je takzvaný miner, což je součástka, která vám umožní těžit požadovanou krypto měnu. Bez něj se neobejdete, protože právě ten je zcela esenciální. Abyste však mohli používat toto zařízení, budete pochopitelně potřebovat počítač, respektive počítače. Na nich totiž celá těžba poběží. Čím výkonnější jednotky budete mít, tím lepších výsledků budete dosahovat. To samé platí o kvantitě, čím více jednotek si pořídíte, tak tím efektivnější těžba a její výsledky budou. Určitě se tedy nebojte trošku zainvestovat do počátečního vybavení, uvidíte, že po nějaké době se vám to všechno vrátí a už budete pouze a jenom vydělávat.

bitcoin v prstech

Vyberte si svou krypto měnu

Miner vám umožní těžit hromadu nejrůznějších měn. Záleží tedy už jen pouze na vás, jakým směrem se rozhodnete směrovat své portfolium. Chcete se zaměřit na jednu jedinou nebo jich zkusit víc? Mezi nejčastěji získávané patří například:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Monero

Zcash

Dogecoin