Zcela jistě si pamatujete, že kdysi bylo naprosto přirozené a vlastně i jedinou možností to, že všechny nápoje byli nejen podávané, ale i prodávané ve skleněných láhvích. Pak přišla revoluce plastů a všichni jako kdyby zapomněli na to, že sklo vůbec existovalo. Plasty se lidem totiž zdají být více prospěšné, pohodlnější na nošení, levnější a také snadno recyklovatelné – tedy málo pracné.
odpadky ve vodě.jpg

Opravdu není dobré pít z plastu?

Skutečnost je taková, že je to neměnné. Plast jako materiál, který může „pracovat“ a recyklovat se, má také na svědomí to, v jakém stavu pijeme nápoje právě z plastových láhví.
Je nepřijatelné, aby se v něm uchovávali teplé nápoje, aby se jakákoliv plastová láhev zdržovala na slunci a byla k dispozici na pití tekutin dlouho dobu. Taktéž, jak je svatou pravdou, že voda ze skla chutná daleko jinak a troufalo podotknout – lépe!
láhev v písku.jpg

V čem tkví kouzlo skleněné lahve?

1.    Vydrží věčně!Ano je to tak, sklo si nikdy neprojde stádiem rozkladu ani působením tepelných vlivů. Je to dlouhotrvající záležitost, o kterou se nemusíte starat a vydrží vám už napořád.
2.    Zdravé pití!Nápoje, které jsou uchovávané a držené i delší dobu ve skle, nikdy nezmění svou chuť, barvu a vůni. Je to tak, že sklo vám udrží i samotnou vodu čirou a čisté chuti, což se o plastu říct bohužel nedá.
3.    Z ekonomického hlediska je to výhodnější!Je potřeba hledět i na to, že častý nákup pet lahví je daleko nákladnější než nákup jediné flašky, která je určená na všechno. A přitom ještě stojí pár korun.
4.     Ušetříte planetu od nepořádku. I z toho ekologického pohledu je dobré připomenout, že plastů je na Zemi více, než by si to lidi přáli. Nalezete je všude a je prakticky nemožné se jich zbavit, pokud nejsou řádně recyklované.
Při koupě skleněné láhve na pití nápojů různého druhu je nutné připomenout, že je dobré věnovat pozornost opatrnosti s její manipulací. Může se totiž snadno rozbít, ale i tomu se snaží výrobci předejít – jak jen to jde.
hrdlo láhve.jpg
Na trhu nalezete spoustu výrobků určených i dětem, které jsou z takzvaného nerozbitného skla. Nejen z toho důvodu, ale i ze zmiňovaných výše, pořád víc rodičů dává přednost nákupu láhví ze skla pro své děti, prakticky už od batolecího věku.