Hypotéka bez doložení příjmu patří k nejčastěji vyhledávaným heslům, pokud jde o půjčky. Problém je ovšem v tom, že tento název je zavádějící a zdaleka tak neznamená, co na první pohled napovídá. Žádnou hypotéku si totiž nemůžete sjednat bez toho, aby věřitel ověřil vaše příjmy. Jedná se o povinnost všech poskytovatelů půjček, které musí dostát už jen proto, aby neohrozili jak dlužníka, tak i sami sebe. Protože pokud by se náhodou stalo, že získáte půjčku, kterou nebudete schopni splácet, tak to nikomu neprospěje.

peněženka v kapse

Nicméně různí poskytovatelé půjček mohou mít k žadatelům různý přístup. Zatímco v klasickém bankovním domě peníze nezískáte, pokud nebudete mít své registry v dokonalém pořádku a stejně tak i vysoké příjmy, tak v nebankovní společnosti je náhled na věc poněkud odlišný. Nebankovní hypotéky jsou pověstné tím, že jsou klientům ušity na míru podle jejich individuálních možností, což znamená, že ve většině případů je možné najít rozumnou cestu, jak žadateli o peníze vyhovět.
V každém případě je důležité, aby byl žadatel o půjčku svůj závazek schopný splácet. Pokud tomu tak bude a jeho příjmy budou vyšší než výdaje, a to i v případě sjednání půjčky, tak není ten nejmenší důvod, proč byste nebankovní hypotéku neměli získat.

drobné mince

Zároveň je vždy nutné, abyste se za svůj úvěr a jeho bezproblémové splácení zaručili odpovídající nemovitostí. Je jedno, zda půjde o byt, rodinný dům anebo třeba firemní prostory. Zásadní je, aby hodnota takového majetku odpovídala výši půjčky, o jakou máte zájem. Jestliže vám postačí malá suma peněz, můžete se za ni zaručit třeba zahradní chatkou, jestliže míříte vysoko a sháníte milióny, pak může být vhodnou zástavou třeba firemní výrobní areál anebo honosná vila.
Důležité ovšem je, že pokud jde o nebankovní hypotéku, tak se vždy najde vhodné řešení i pro vás.