Kolikrát za život jsme se již s touto větou setkali. A nejen s touto, ale také s přáním dobré noci, krásných snů a podobných upřímných výroků. Tak samozřejmě kvalitní spánek potřebuje rozhodně každý z nás, kdy si tělo dostatečně odpočine a má na další den sílu bojovat a pracovat po celé dlouhé hodiny. Jenomže co když je postel špatná a při každém otočení se probudíme pod jejím vrzavým nářkem nebo dokonce matrace se rozhodla, že když nám vytvoří důlky, tak by to mohla být pro nás jako masážní podpora. Ani jedno nebo druhé není vůbec dobré a náš sen o růžovém vyspání, kdy si krásně a přirozeně projdeme všemi fázemi spánku, jsou zkrátka pryč. Nepomůže ani meditační hudba, bylinková zklidňující koupel nebo čaj, případně jiné praktiky.
ložnice z masívu

Bude to chtít radikální změnu

V podstatě se to dobře radí, ale tahle rada skutečně funguje. Pro dobrý a vydatný spánek potřebujeme nejen nějaká pravidla, která nám pomohou, ale především investovat do nového nábytku, matrace a lůžkovin. Není to zrovna malá investice, ale na druhou stranu, materiál, který bude vypovídat o své kvalitě, nám vydrží sloužit i několik let a navíc my získáme přesně to, po čem toužíme, pořádně se konečně vyspíme. Postel by měla být dostatečně prostorná, jak svojí délkou, tak šířkou. Záležet bude i na materiálu a nejbližší je nám asi od přírody dřevo. Dá se samozřejmě vybrat z několika dostupných variant a je jen na nás zdali zvolíme přírodní nebo lakované, smrk, borovici, dub nebo olši. Inu vybrat si může skutečně každý.
ložnice seniorů

Atypické prostory

Nejčastější rozměry jsou 80 nebo 90 x 200 cm, pokud se jedná o jedno lůžko, pro manželskou variantu se bude hodit spíš 180 x 200 cm. Jenomže pokud máme nějakým způsobem rozměrově malý nebo zkosený prostor, tak by nám takovéto konstrukce zabraly příliš mnoho místa nebo se sem vůbec nehodily. Pak je dobré se obrátit na výrobce a nechat si vyrobit třeba multifunkční výrobek, zkrátka postel vytvořenou přesně na míru, podle našeho přání a designu místnosti, kde budeme mít ložnici, svoji oázu klidu nebo i pokojík s dalším možným úložným prostorem.