Možná už jste o problematice tvrdé vody někdy něco slyšeli, možná jste si to dokonce zapamatovali, a není vyloučeno ani to, že jste se podle toho i zařídili. Ovšem je mezi námi i dost těch, kteří vlastně ani pořádně nevědí, o čem je v případě tvrdé vody řeč.
A i když to někdo ví, možná se ironicky utěšuje aspoň tím, že může být rád, že má vodu jenom tvrdou, protože kdyby měl v bazénu „těžkou vodu“ z Temelína, bylo by hůř.

kapka vody

Ovšem k tomu, aby člověk na tuto skutečnost, tedy na tvrdou vodu, rezignoval nebo si z ní dokonce dělal legrácky, rozhodně důvod není. Protože i tvrdá voda dokáže pěkně nepěkně potrápit.
Tvrdá voda je totiž ta, jež obsahuje vyšší koncentraci rozpuštěného vápníku a hořčíku. A právě tyto minerály dělají potíže.

Kvůli jejich vyšší přítomnosti se totiž tvoří na stěnách bazénu a na veškerém v něm ponořeném zařízení pevné šedobílé usazeniny, jež jsou už na první pohled nevzhledné a jež při dlouhodobějším působení dokonce i poškozují povrchy, na kterých vznikají.

Že se vám představa něčeho takového ani trochu nezamlouvá? Že byste něco takového ve svém bazénu rozhodně mít nechtěli? Pak vám nezbývá než usilovat o snížení tvrdosti vody v bazénu.
Toto snížení je už v dnešní době pochopitelně možné. Protože věda už notně pokročila a nabízí nám tak vhodné metody řešení i tohoto problému.
Pokud chcete tvorbu takových nežádoucích usazenin na stěnách bazénu a dalším zařízení eliminovat, stačí použít speciální bazénový přípravek pro snížení tvrdosti vody. Po čemž jsou v závislosti na koncentraci obou výše zmíněných prvků možné dva následující scénáře:

tvrdost vody

  1. Přípravek bude fungovat pouze jako stabilizátor tvrdosti vody.
  2. Jeho vlivem dojde k odstranění vysokých koncentrací sloučenin vápníku a hořčíku z vody, tyto vytvoří nerozpustnou sraženinu a k dalšímu nežádoucímu usazování už poté po zbytek sezóny docházet nebude.

A je nasnadě, že čím dříve se tento prostředek aplikuje, tím méně problémů postupně vznikne. A nejlepší je, pokud je takový změkčovač použit hned na počátku koupací sezóny, aby se ony minerály ani „nestačily rozkoukat“ a byly pryč.
Dříve, než vám tvrdá voda napáchá na vašem bazénu a jeho součástech zbytečné škody.