I když pro některé bylo dětství hezčí bez všech možných chytrých krabiček a vychytávek, nedá se popřít, že dnes usnadňují život drtivé většině lidí po celém světě. Od jednoduchého podívání se na čas bez hodinek a informování známých že dnes to prostě stihnout nejde až po dívání se na celý svět z ptačí perspektivy nebo třeba oznamování celému světu že dnes máte narozeniny, mnohdy i bez toho abyste cokoliv udělali. I pokud se nacházíte uprostřed lesa, telefon se může hodit, například díky aplikaci kompas, která funguje překvapivě dobře. Pokud si s sebou zapomenete vzít baterku, i v tom vám mobil pomůže se svou aplikací svítilna
twitter, facebook aj.

Stinná stránka telefonu

I když prospěšnost dříve zmíněných funkcí chytrých telefonů není popírána téměř nikým, jsou tu i možnosti, u kterých je populace rozdělena na dva tábory a to sociální sítě. Zpočátku to zní nádherně, všichni vaši přátelé, známí nebo dokonce jen lidé, kteří s vámi sdílí jen zájem nebo dva na dosah ruky. Po krátkém pobytu na takové stránce brzy zjistíte, že zas tak jednoduché to není.  Stačí jen pár dní a začnou se vám ozývat lidé, které vůbec neznáte a mnohdy vám začnou nabízet bůhví co. Sociální sítě se mohou u mnoha lidí stát závislostí, u které stráví mnohem více než by se jim samým líbilo. Toto vše se dá zvrátit selským rozumem nebo trochou sebekontroly, což u většiny lidí není problém. Problém však nastává, když se k takovýmto aplikacím dostanou děti.
kožené zboží

Dětská závislost

Na rozdíl od jejich rodičů, děti jsou mnohdy naivní a skočí na leccos, co na internetu vidí. Na internet a sociální sítě se mnohdy dostávají pomocí svých chytrých telefonů, ke kterým mají mnohé přístup již od raného věku. I když stránky jako Facebook mají vyžadovaný věk na registraci a později využití jejich stránek, to většinu dětí nezastaví. Na těchto stránkách mohou vidět ledacos a být kontaktováni kýmkoli, a když malému dítěti někdo pošle žádost o přátelství mnohdy je jejich reakce prostě a jednoduše kliknout na přijmout, z čehož plyne celá řada problémů a rizik, které si každý jistě umí představit.