Když si něco vytvoříte sami, nějak jinak se k dané věci chováte. Tyto věci mají i jedinečné kouzlo. Ale samozřejmě to neznamená, že od teď budete si vše pouze vyrábět. Při tvoření svého produktu jde spíše o zábavu, ale také ušetření financí, poznání a dostane se Vám výrobek šitý přímo Vám na míru. Pokud se bojíte, že taková to výroba je těžká, je obava na špatném místě. Postup najdete nejen na internetu, ale vyšlo i mnoho publikací zabývající se touto tématikou. K výrobě ani není potřeba mnoho ingrediencí. Základem budou určitě bylinky. Můžete si tak namíchat sůl do koupele, šampon nebo třeba masážní olej. Pokud budete vytvářet povzbuzující výrobek, nesmí Vám chybět rozmarýn, bazalka nebo petržel. Pokud ovšem tělo potřebujete uvolnit, bude hlavní přísada levandule, kozlík lékařský nebo meduňka.

tabulka na menu.jpg

Masážní olej na bolavé svaly

Pokud Vás bolí svaly a nálada není úplně v pohodě, dopřejte si uvolňující masáž. K výrobě v domácím prostředí budete potřebovat 120 ml olivového oleje, 120 g kokosového tuku rozehřátého do tekutého stavu, 35 kapek éterického eukalyptového oleje. Stejné množství kapek přidejte i éterického levandulového oleje a 22 kapek éterického mátového a zázvorového oleje. Nesmíte zapomenout na tmavou lahvičku. Teď už Vás čeká jen lehká výroba. Olivový olej přelijte do lahvičky a přidejte vonné éterické oleje. Lahvičku dobře uzavřete a důkladně protřepejte. A je hotovo. Masážní olej skladujte na chladném a tmavém místě. A měli byste ho spotřebovat do 1 roku. Takto lehce můžete si vytvořit i koupelovou sůl, osvěžovač vzduchu s rozmarýnem nebo nějaký domácí čistič. Recepty naleznete na internetu, kde se dají dohledat i video návody.

byliny tymián a šalvěj.jpg

Pár rad pro začátečníky

Pokud s bylinkami začínáte, začněte nejprve s běžnými a známými bylinkami. Pěstovat si je můžete doma v květináči, na Vaši zahrádce. Pokud se v bylinkách nevyznáte, nestyďte si vzít k ruce herbář nebo poprosit někoho zkušenějšího. Bylinky jsou léčivé produkty, ale při nesprávném používání, vysokém dávkování, nebo pokud bylinky použijete nesprávně, můžete si také ublížit.