Není pochyb o tom, že blecha nepatří k nejoblíbenějším zvířatům. Jedná se o parazita, živícího se krví a žijícího v srsti zvířat či vlasech člověka. Mezi její známé schopnosti patří dovednost skutečně výborně skákat, což jí mimo jiné umožňuje jak rychle utéci před nebezpečím, tak i v případě potřeby měnit hostitele.

A je to právě tato vlastnost, která je příčinou bleších nájezdů. Stačí totiž, aby váš pes či kočka prošel blízko okolo zablešeného zvířete, kterým může být třeba i obyčejný ježek nebo myš. Pokud jim zvědavost zavelí onoho živočicha prozkoumat, je velmi pravděpodobné, že se část bleší populace přesune i do jeho kožichu.

blecha

Zde si jich nemusíte ze začátku všimnout. Koneckonců, jedná se o skutečně malé tvorečky, kteří však mohou způsobit velké nepohodlí. A jen na nás, aby byla u parazita blecha obecná likvidace skutečně důkladná. Jen tak se jich totiž zbavíme.

Důležité je, abychom tento proces zahájili okamžitě, jakmile bleší přítomnost zjistíme. Čím déle totiž budeme čekat, tím víc se bleší populace rozroste, a tím obtížnější bude jejich zničení. A ono ani tak není zrovna jednoduché.

Jistě, na trhu existují nejrůznější šampóny a čistící přípravky, které mají působit zvláště proti blechám. Problém je, že i když se nám podaří zlikvidovat naprostou většinu dospělých jedinců, jejich vajíčka obvykle zůstanou ušetřena. Jsou totiž velmi odolná, a většina těchto přípravků na ně nezabírá. Je tedy nutné je ze srsti či vlasů důkladně vyčesat.

akita3

Pokud bychom je totiž nechali bez kontroly, mohli by způsobit poměrně velké problémy. Zdaleka zde nejde jen o svědivé štípance, i když ty jsou velmi nepříjemné, jak pro člověka, tak pro zvíře. Daleko větší nebezpečí spočívá v tom, že mohou přenášet nejrůznější nemoci. A to rozhodně není něco, co bychom měli brát na lehkou váhu.

Pokud tedy bleší přítomnost zjistíme, je na místě, abychom rychle jednali. Jen tak můžeme předejít vážným následkům.