Máte rádi klid a pohodu? Lehnout nebo sednout si po obědě do zahrady, poslouchat zpěv ptáků, nemuset nic řešit, na nic myslet, každý to občas potřebuje.

Máte postavený rodinný domek, kolem něj už není poznat stavební ruch, zahradu zarůstá tráva, zasadili jste první stromky, ale zatím nejsou dostatečně velké, aby poskytovali stín při slunečném letním dnu? Zvažujete nějaké posezení, kde by byl prostor na posezení, možná i zavěšené křeslo nebo prostor na lehátko? Tak určitě popřemýšlejte o dřevěné pergole. Dřevěná pergola zapadne do přírody vaší zahrady a rozhodně nebude rušivým prvkem. Dřevěná pergola nemá plné stěny, ale mřížky, takže když kolem pergoly zasadíte popínavé rostliny, nebo třeba růže, vznikne kouzelné místo, rostlinami chráněné před větrem, sluncem, ale i deštěm, protože proč nevyužít zahrady a pergoly, i při letní přeháňce.

pergola

K pergole si můžete udělat i dřevěný vyvýšený chodníček a pak už nic nebrání tomu, vyjít kdykoliv do pergoly, i po dešti, a nemusíte si na to brát gumáky.

Dřevěná zahradní pergola je příjemným místem k odpočinku, ale i místem, kde můžete pracovat na své notebooku, zatímco vaše děti budou běhat po zahradě a budete je mít na očích.

Mít rodinný domek, zahradu a nemít zastřešené místo k posezení, ať už altánek, pergolu? Tady je něco špatně, protože zahradu máte nejen kvůli pěstování zeleniny a ovoce, ale také jako místo k relaxaci, scházení se s přáteli, k nejrůznějším oslavám atd.

pergola

Pořiďte si dřevěnou pergolu, osaďte stěny popínavými rostlinami, třeba růžemi nebo břečťanem nebo jste-li praktici, tak třeba popínavými fazolemi a vykouzlíte si oázu klidu, kam nebudou koukat zvědaví sousedé, kam nebude foukat vítr a nebude na vás pražit slunce v parném letním dni. A dát si třeba nedělní oběd v pergole na zahradě, tak to si budete připadat jako v zámecké zahradě.