Určitě je vám jasné, že nelze považovat za civilizovaného člověka někoho, kdo nemá kde bydlet. I kdyby byl tento jinak ve všech ohledech dokonalý, i kdyby byl vzdělaný, kultivovaný a s dobrým zaměstnáním, jakmile by neměl střechu nad hlavou, vypadl by z řad lidí považovaných za takzvaně slušné.

Ovšem po takovém vyčlenění pochopitelně nikdo netouží. A tak si my civilizovaní lidé pořizujeme nemovitosti, ve kterých žijeme. Někdy třeba domy, jindy byty, to podle toho, co je nám dostupné a co nám připadá v rámci možností nejdokonalejší.

mince cizí

Ovšem všichni velice dobře víme, že není každá nemovitost naprosto dokonalá. A že jsou někdy podobné objekty dokonce ruinami. Ve kterých by se zřejmě nedalo žít, kdyby se tyto nezrekonstruovaly.

Jenže je tu problém. A tím je skutečnost, že jsou rekonstrukce nemovitostí velice nákladné. A mnozí z nás na ně tedy nemají. Naše peněženky ‚vykrvácí‘ třeba už při koupi nějakého nemovitého majetku, a když pak má být tento ještě rekonstruován, to už může být nad naše možnosti.

Ale všechno jde, když člověk chce. a když ví, jak na to.

mix mincí

A jak na to? Kde vzít peníze na rekonstrukci nějakého toho domu nebo bytu či podobného objektu?

Velice často nám musí pomoci hypotéka na rekonstrukci https://www.fahd.cz/hypoteka-na-bydleni-rekonstrukci-stavbu-domu/, tedy půjčka, kterou si můžeme pořídit u nebankovní společnosti s úmyslem použít ji na zvelebení nějakého toho svého objektu. A je dobře, že tato půjčka existuje, protože díky ní ony zmíněné potřebné peníze mohou získat i ti, jimž by dejme tomu v bance štěstí nepřálo. Stačí se zástavou své nemovitosti zaručit za náležité splácení půjčených peněz, a pak už nic není problém.

Nebankovní hypotéku dostaneme i tehdy, když nemáme zrovna přemrštěné příjmy, dostanou ji klidně i ti, kdo mají nepříjemné záznamy v registrech dlužníků, i další žadatelé. A všichni tak mohou nakonec bydlet nejen ve vlastním, ale také v dokonalém objektu.