Jestliže potřebujete zhubnout, zcela efektivní řešení nabízí bílkovinná dieta. Můžete si být jisti, že se jedná o účinný způsob, jak regulovat váhu a netrpět hlady. Vše je založeno na zvýšeném příjmu bílkovin a vzniku tzv. ketózy, kdy tělo zahájí spalování tukových zásob. I když se jedná o velmi efektivní metodu, kdy máte garanci ve snížení váhy a úbytku na velmi problematických místech, je nutno vše podpořit jistou dávkou fyzické aktivity.
ketodieta.jpg
Ohlédnutí do historie

S touto metodou ohledně redukce váhy a obezity přišel již v 70. letech 20. století americký profesor George L. Blackburn. Profesor, který působil po mnoho let na Harvardově univerzitě a zabýval se studií ohledně lidského těla a spalování podkožního tuku. Detailně se věnoval především problému týkající se výživy, prevence zhoubných onemocnění, vlivů na adekvátní stravovací návyky a chuti ke cvičení.
žampiony a zelenina.jpg

Cukry jsou nahrazeny ketony

Vzhledem k tomu, že jsou při této dietě omezeny sacharidy na minimum a naopak zvýšený příjem bílkovin, je tak bílkovinná dieta efektivní, neboť díky omezenému příjmu cukrů se tělo dostane do ketózy. Bílkoviny disponují nízkým glykemickým indexem, což znamená, že jídlo dokáže zasytit na delší dobu, aniž byste měli chuť na sladké.

Kladné a záporné stránky

Dieta, která je celosvětově ověřená. Viditelný účinek v rámci váhového úbytku se dostaví v relativně krátkém čase. Za pouhý měsíc je reálné shodit i sedm kilo. Pozitivní je, že zároveň však neztrácíte svalovou hmotu a budete se cítit zcela fit. Nejedná se o radikální zásah na lidský organismus, jako tomu bývá u běžných diet.
smažený vejce.jpg
Avšak i zde je zapotřebí pamatovat, že všeho s mírou. Pokud by došlo k dlouhodobému držení diety, je prokázáno odborníky, že nadměrný příjem bílkovin může mít vliv na vznik srdečního infarktu nebo mozkové příhody. Stejně tak i potenciální žaludeční a trávicí problémy.