Zní to jako perfektní sen – nikdo vás nikam nežene, nemusíte pracovat, každý den budete chodit na pláž, navštěvovat galerie, muzea, budete dělat, co vás baví, budete hrát tenis. TO všechno zní dobře, DOKUD to nezažijete. Najednou zjistíte, že něco dělat musíte, protože jinak se vám něco stane. Už vás začne pomalu štvát moře, začnou vás štvát racci, galerie a muzea máte dávno všechny navštívené. Máte chuť něco dělat, někomu přispět, něco podniknout, někde pracovat – práce je zkrátka něco, co nás odlišuje od ostatních tvorů.
relaxační čas.jpg
Potřebujeme ji, stejně jako ji nenávidíme, když v ní jsme. Ale to je tak trochu kouzlo práce. Je rozdíl mezi prací nucenou, existenčně nutnou a stresující a mezi prací, kterou děláte rádi, vychutnáváte si ji, baví vás a naplňuje. Spousta lidí dělá přesně to první a už se nedostane k tomu druhému. Ale i stresující práce přijde vhod – hlavně každá maminka vám řekne to samé, protože být několik let na mateřské, tak se z toho zblázníte. Občas prostě potřebujete něco dělat.
smutný pes.jpg

Ne všichni jsou takoví

Někteří by vydrželi „nic nedělat“ celou dobu a ještě déle, to je chvály hodné, protože pro některé to opravdu není reálně možné. Pokud ale nejste rodinným příslušníkem opravdu bohaté rodiny nebo jste si nevzaly miliardáře, tak se vám asi tento sen o nic nedělání jen tak nepoštěstí, tedy minimálně ne, dokud se do takové rodiny nezapojíte, ať už tak či onak.
masáž hlavy.jpg

Někdy stačí na odpočinek jenom týden či víkend

Abyste skutečně obnovili síly, nepotřebujete několika roční dovolené. Někdy stačí opravdu vypnout jenom na víkend nebo jenom na jeden den a hned ucítíte, jak vás ten relax pěkně nakopnul (paradoxně)! Budete se divit, jak najednou všechno zvládáte a nejste ani tak pod stresem. To hlavní ale je – naučit se takto odpočívat pravidelněji a častěji. Vaše tělo si nejen potřebuje, ale musí někdy odpočinout, jinak se také může stát, že pěkně vyhoříte.