Obývací pokoj je jednou z nejdůležitější místností v celém domě, není tedy od věci poznamenat, že bychom měli uzpůsobit vybavení, osvětlení nebo barvy tak, abychom se zde cítili příjemně. Vkusně zvolená barva na stěnách nebo pohodlná a moderní sedací souprava dokáží s lidskou psychikou doslova zázraky. Při zařizování obývacího pokoje bychom měli klást důraz na design a kvalitu provedení jednotlivých kousků tak, aby pro nás byl prostor tou největší chloubou. Pokud si přeci jenom nejsme úplně jistí, můžeme poprosit o rady interiérového designera praha, který nám utvoří interiér na míru našim požadavkům a přáním.
Světlý prostor

  1. Barevné ladění

Obývacímu pokoji příliš nelahodí křiklavé a výrazné odstíny barev. V základu bychom měli sáhnout po světlých neutrálních tónech, které dodají prostoru příjemnou a vzdušnou atmosféru. Právě světlé barvy dokážou krásně opticky zvětšit celý prostor. Pokud přeci jenom uvažujete nad výraznější barvou, vsaďte na pastelové odstíny, kterými vyzdobíte jednu stěnu. Stěna bude rázem tvořit https://www.prozeny.cz/clanek/5-triku-jak-nafouknout-malou-koupelnu-17945 dominantu celého prostoru, proto vhodně zvolte její umístění. Výrazná barva ale přeci jenom působí lépe na dekoracích nebo doplňcích, které krásně rozbijí jinak jednobarevný interiér.
Industriální místnost

  1. Světelné efekty

Kvalitní osvětlení je důležité i v obývacím pokoji a proto není radno jeho výběr podceňovat. I ten nejlépe zařízený prostor může úplně pohřbít výběr špatného a nefunkčního osvětlení. Je to právě osvětlení, které má vliv na naší psychiku, myšlení nebo bdělost. Mnoho lidí se upíná k jednomu centrálnímu osvětlení uprostřed místnosti, ale to v mnoha případech nestačí. Obývací pokoj je místo, kde se snoubí hned několik činností najednou a tomu bychom měli uzpůsobit i osvětlení. Ideální je tak kombinovat několik typů osvětlení. Hlavní světlo by mělo být doplněno funkčním doplňkovým osvětlením, které bude sloužit při čtení nebo jako kulisa při sledování televize.