Co se stalo tak zázračného, že po stříbru je najednou taková poptávka. Jak se vlastně stříbro stalo tak zajímavou investicí?
Po stříbru se momentálně raketově zvedá zájem. Čím je to způsobeno? Znáte určitě tu situaci, kdy vy sami jste doma a dostanete chuť na svůj oblíbený jogurt, jdete se podívat do ledničky, ale zjistíte, že už zbývá pouze poslední. V tu danou chvíli se pro všechny členy domácnosti hodnota tohoto posledního jogurt zvedá, jelikož jogurt v domácnosti začíná být nedostatkovým a vysoce ceněným zbožím. Stejný případ platí i pro stříbro, které jako jogurt se nachází v ledničce světa.
historické předměty
Problémem však zde je, že ho nelze jít koupit jen tak do obchodu, protože žádné další zásoby prostě nejsou. Za posledních 6000 let lidstvo vytěžilo přibližně 90% zásob všeho stříbra nacházejícího se na zemi.  Stříbro je taky druhým nejpoužívanějším kovem, takže lze celkem s jistotou předpokládat, že jeho zbývající zásoby budou postupně mizet a začnou se objevovat metody a způsoby jak stříbro zpětně extrahovat. Začnou se zvedat ceny výkupu stříbra i nových technologií založených na stříbru. Stříbro se používá v moderním průmyslu, jelikož je to skvělý kov, který je úžasně tvarovatelný a také je naprosto perfektním vodičem. Celkové zásoby stříbra jsou až 5x menší než zásoby zlata. Když velká Británie odešla z EU nebo když proběhl vznik záporných úroků vůči běžným ekonomickým aktivům či dlouhodobé podceňování stříbra z něj činí velice vhodnou komoditu pro investování nebo spoření. Jeho cena totiž dozajista značně poroste.

Z Historie víme, že poměr ceny zlata vůči stříbru byl přibližně 15 ku 1, ale dnes se situace mění. Zaznívají hlasy, které stříbru přikládají budoucí raketový růst jeho hodnoty, tak samo jak to měl bitcoin.
stříbrné mince
Na závěr lze tedy doporučit zvážení jakékoliv investice do této komodity nejlépe v časovém horizontu 10 let. Všechny možné analýzy nasvědčují, že na této komoditě se podaří vydělat značné peníze.