Dříve se hodně používalo zářivkové svícení a to nejen v továrnách, kancelářích, průmyslových zónách, ale právě i v domácnostech. Jejich neustálé blikání, pokud se objevila nějaká menší závada, nejednomu způsobila pochroumané nervy. Pravda koště s dlouhou násadou bylo vždycky po ruce, aby se jemně do zářivky kleplo a zase bylo všechno na chvíli v pořádku. Zkrátka správný kontakt na míru vykonával své služby. Nemluvě o tom, že když praskne žárovka, tak to možná tak lidově řečeno vyhodí pojistky, ale zářivka zvládla udělat ještě daleko větší paseku a to se roztříštit na malinkaté kousky skla. Díky jejich nepříjemné ostrosti je každý rád vyměnil za dostupné jiné svítidlo s klasickou žárovkou. V dnešní době jsou zářivkové trubice úplně o jiné baladě.

zářivka

Technologie zářivek se změnila

Stejně tak jako v žárovkách i zde nastoupil úsporný režim, za který jsou všichni skutečně vděční. Navíc dnešní zářivky mají velké využití nejen například v kancelářích a na pracovištích, ale především na místech, kde je potřeba dokonale osvítit plochu. Mají vysoce výkonné světlo a velmi malou spotřebu, čímž nejednomu uživateli šetří rozpočet. Jsou také dostupné v různých provedeních, například https://www.lightpark.cz/zarivkove-trubice-t5/ nás zaplaví velkou nabídkou, z které si lze vybrat potřebnou délku.

Pokud si vybereme rovnou zářivkové trubice s označením T5, tak je můžeme spolehlivě nainstalovat na místa, kde potřebujeme přímé osvětlení a s velmi jasnou svítivostí. To nám místo dokonale zpřehlední a my můžeme bezproblémově pracovat, aniž bychom nějak více namáhali zrak. Takové zářivky se hodí i do akvárií, kde budeme mít přehled o našich němých tvářích. Každý záhyb ploutve a souhry dokonalých barev nás nejen potěší, ale také uklidní. Takže si můžeme pozorováním vodního dění, udělat takový malý relaxační odpočinek.

barevné zářivky

Kuchyňská linka

Jedině s kvalitním osvětlením dokážeme pracovat a tvořit kulinářské výrobky. Zářivky se nejčastěji umisťují pod spodní skříňky, kde nepřekáží a osvítí celou pracovní plochu. Dnes se vyrábí velmi kvalitní, neblikající a úzké, že nám nijak design kuchyní nenaruší. Lineární trubicí T5 rozhodně neprohloupíme.