Kvalitní suché bílé víno patří ke svátečním chvílím, kdy si mnohdy po těžkém dni chceme dopřát výjimečný zážitek. A zasloužíme si to! Po stresu v práci přichází konečně doma ta dlouho očekávaná chvíle klidu a pohody, kterou můžeme podpořit příjemnou chutí na jazýčku, kdy se nám chuť výtečného dobře vychlazeného vína rozlévá po celém těle. Ale upozorňujeme, že není třeba ztrestat celou lahev na ex! Ale nýbrž je důležité si s vínem „p o h r á t „

sklenice vína

Nechte si záležet především na výběru té správné lahve, kterou nenajdete v běžném obchodě, ale dejte si tu práci ji vyhledat na internetu v ověřeném WINE CLUBU. Jen tak si můžete být jisti správnou volbou.

A my vám můžeme doporučit velmi jakostní víno, máte-li v oblibě právě bílé suché. V tom případě sáhněte po vínech z odrůdy „ S a u v i g n o n b l a n c „

Tato odrůda – již podle názvu pochází z tradiční Francie a právě název – uvádí se, že pravděpodobně získala z francouzštiny ze slova „divoký“ (Sauvignon) a slůvka „bílé“ (blanc).

Je to díky tomu, že plody hroznů rostou ve tvaru divokých hroznů, a protože jsou bílé, pak slůvko b l a n c …. Z Francie se díky oblibě přeneslo pěstování a osazování vinic tímto druhem i do ostatních světových vinařských tratí, které následně vyrábějí velmi nabuzující a příjemně osvěžující bílé vínko.

hrozny vína

Dost již teorie a přejděme k praxi. Což takhle zkusit podívat se bílé víno citronové barvy Collection 1508 Sauvignon Blanc https://iwc-club.cz/cze_m_Nabidka_Odrudy_Sauvignon-Blanc-279.html, které bylo oceněno Prague Gold – Prague Wine Trophy 2020 (ročník 2019). A to nejen pro svou charakteristickou vůni angreštu a citrusů, ale snad i pro tóny, které připomínají listy keřového černého rybízu a některé další bylinky. Anebo možná pro svou chuť se šťavnatou „kousavou“ kyselinkou či něžným pohlazením zbytkového cukru s příjemnou delší dochutí.