Spánek je pro lidské tělo opravdu důležitý, protože jistě znáte ten pocit, kdy jste špatně spali a třeba již několikátou noc a vše okolo Vás – Vás štve či jste napjatí a věčně unavení. Takže dbejte na správný a pohodlný spánek. K tomu potřebujete spát v úžasných peřinách a celkově ve kvalitním ložním prádle.

žena - spánek

V naprosto pohodlné posteli se usíná vždy nejlépe. Povlečte své lože do krásných barev – jednoduchých či pestrých – dle Vašeho gusta. Dívejte se na materiál, ze kterých je povlečení vyrobeno a zakupte si takový jaký Vám nejvíce vyhovuje. Podívejte se například na saténová povlečení – skvělé do letních dnů anebo na prostěradlo froté – hnědé LUXUS 90 x 200 cm Levnaprosteradla. Toto prostěradlo je za báječnou cenu a zajistí Vám pohodlí.

Povlečení by se mělo prát každých čtrnáct dní, tak na to pamatujte. Vždy se dívejte na štítek u každého ložního prádla, aby Vaše cejchy byly stále jako nové.

Když jste unaveni po dlouhém dni v práci, tak si chcete určitě nejraději zachumlat do své postele a pod úžasnou peřinu. Pustit si film s rodinou anebo úplně sami a odpočívat. Je to tak?

žena na prostěradle

Aby byl spánek opravdu skvělý, a především kvalitní tak se musíte soustředit i na jiné faktory. Například se jedná o celkovou duševní pohodu, nedívat se stále na mobilní telefon nebo jinou elektroniku a zkusit v posteli příliš nepřemýšlet. Někdo nemůže usnout už jen z toho důvodu, že stále přemýšlí nad nějakým trápením anebo nad tím, co musí udělat následující den. Zkuste to jinak.

Bylinky také skvěle fungují. Meduňkový čaj uklidňuje mysl a dodává energii na kvalitní spánek a díky vůni levandule bude snadnější usnout také. Mějte na parapetě živou levanduli anebo sušenou někde v místnosti či použijte vonné oleje a uvidíte změnu!

Snadné a krásné usínání přejeme všem co čtou tento článek. Nezapomeňte, že nevhodné podmínky musíte co nejdříve odstranit. Vaše tělo i mysl to potřebují.